Halı Yıkamacılar Bursa’da Buluştu

Halı Yıkamacılar Bursa’da Buluştu

Halı Yıkamacılar Bursa’da Buluştu

Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen halı yıkama firmaları temsilcilerinin buluştuğu Bursa Halı Yıkamacılar Derneği tarafından düzenlenen fuar ve çalıştaya 500’e yakın temsilci ve sektörden yetkili isim katıldı.

Bursa Halı Yıkamacılar Derneği, halı yıkamacıları, tedarikçiler ve sicil toplum kuruluşları Bursa’da bir araya geldiler. 20 şehirden 500’e yakın kişi, fuar etkinliği de düzenleyerek makineler ve halı yıkama ekipmanları tanıtıldı.

Bursa Halı Yıkamacılar Derneği Başkanı Salih Yıldız, açılış konuşmasında sektörün canlanması için büyük adımlar atıldığını ve bu durumun çözüm üretmek için devam edeceğini belirtti.

“Ayaklarınızın Altındakini Omuzlarımızda Taşıyoruz”

BUHAYDER başkanı Uğur Avni Başarır, Türkiye’nin 6 bölgesinden 56 sivil toplum kuruluşu tarafından kurulan genç bir konfederasyon olduklarını, halı yıkamacıları eğitim ve bilgilendirme konusunda eğittiklerini belirtti.

Birlik ve beraberliğin perçinlenmesi için ilk adımı attıklarını söyleyen Başarır, halı yıkamacıları ve tedarikçileri bir araya getiren bu tür etkinlikleri arttırmak istediklerini söyledi. Tatlı bir rekabet ortamı yarattıklarını söyleyen ve her geçen gün sektörün geliştiğini de belirten Başarır, daha fazla üyeye sahip olmayı hedeflediklerini belirtti.

Kayıt Dışı Hizmetin Önüne Geçilmeli

Sektörde kayıt dışı çalışanların önüne geçilmesini hedefleyen ekip, özellikle hijyen ve uygulama sorunlarının önüne geçilmesi için çabaladıklarını belirtti.

Özellikle halı gibi koltuk ve yatakların da yıkanmalarında birçok teknik gerektiğini açıklayan yetkililer, bu konuda da bir çözüm sağlanacağını belirtti.

03 Nisan 2017
1.146 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?
Call Now Button