Halı Yıkama Fiyatları

Anasayfa » Halı Yıkama Fiyatları

 

Makine Halısı Yıkama Fiyatı: 4.00 tl

Makine halısı sanayinin gelişmesi ile makineleşmenin hızla artmasına bağlı olarak el dokuma halılarının yerine makine tarafından dokunan ve genelde iplik olarak daha ortalama seviyede iplik seçiminin kullanılması ile halıların elde edilmesidir.

El dokuma halılarına nazaran daha az zaman ve işçilik sağlamaktadır. Hızlı bir dokuma teknolojisine sahip halı makinelerin kullanılması ile beraber ağırlıklı olarak polyester gibi ipliklerin kullanımı tercih edilmektedir.

Makine Yün Akrilik Yıkama Fiyatı : 7.00 tl

Makine yün akrilik halı modeli halı dokunması sırasında halı dokuma makinesinin yardımcı olmasının yanı sıra bu model halıda kullanılan iplik ise yüne ipliiğine benzerliği ile bilinen  akrilik ipliğinin kullanılmasıdır.

Sentetik elyaf ipliğinin yanında yün ipliğine en çok benzeyen elyaf olan akrilik ile dokunann halılar  bu sınıfa girmektedir. Halı dokuma makineleri tarafından elyaf ipliği ile dokunan halılar makine yün akrilik halıları adlandırmasını almaktadır.

Shagyy Halı Yıkama Fiyatı : 6.00 tl

Shagyy halılarını sdecer estetik olarak tabir edecek olursak uzun  ve kalın ipliklerden olşan halı modellerinin tamamı Shagyy halı modelleri olarak tanımlanmaktadır. Bu halı modellerinde kullanılan  yüzek iplik uzunluğu 3 cm ile 5 cm arasında değişmektedir.

Shagyy halı modelinde tasarlanan yüzey iplikleri tercihe göre düz ve kıvrık olabilmektedir. Özellikle son dönemlerde kullanımı oldukça sık olan bu halı modelleri daha fazla kiri içine hapsetmesini dolayısı ile sık yıkanma ihtiyacı duymaktadır.

Shagyy halı modeli halı yıkama firmaları tarafından özel üretim makineleri tarafından yıkama işleminde tabi tutulan bu halı yıkama fiyatları ise 5 tl dolaylarında seyretmektedir. Bu bağlamda hizmet

Step Halı Yıkama Fiyatı: 8.00 tl

Step halı daha çok özel üretim halı modellerinden biri olup isteğe bağlı olarak tasarlanan halılardır. Step halılar nazik yapılı halı modelleri olması nedeni ile özel üretim halı makineleri tarafından yıkanmaktadır.

Gerek desen yıpranmasını engellemek amacı ile gerekse halı model rengini korumak amacı ile step halıları halı makineleri ile yıkanma işlemine tabi tutulmalı ve düzenli aralıklar ile bu halı modelleri yıkanmalıdır.

Isparta Halı Yıkama Fiyatı: 7.00 tl

Isparta halı modelleri Isparta yöresine ait olan ve bu bölgenin kültürünü yansıtan halı modelidir. İp halı modellerinin öncülerinden biri olan bu halı modeli özel bir tasarım sayesinde oluşmaktadır.

Uzun yıllar dayanıklı bir yapı sergileyen Isparta halıları hem özel bir halı modeli olması hem de herhangi bir zararın oluşmaması adına halı yıkama firmalarınca yıkanmakta olup, kullanılan tekniğe göre halı yıkama fiyatı değişmektedir.  Bu bağlamda Ankara halı yıkama fiyatları Isparta halıları için en uygun yıkama fiyatına sahiptir.

Kilim Halı Yıkama Fiyatı: 5.00 tl

Kilim halı kültürümüzle özleşen bir halı modeli olup, köklü bir tarihe sahip halı çeşitlerindendir. İnce bir halı modeli olan kilim halıları diğer halılar gibi el dokuma halıları arasında yer almaktadır.

Makineleşmenin hayatımızın her alanına girmesi ile birlikte kilim halı modelleri makine tarafından dokunmaya başlamıştır. Kilimde uygulana desenler ise genellikle geometrik desenlerden oluşmakta olup, simetrik bir görünüme sahiptir.

Yörük Halı Yıkama Fiyatı: 7.00 tl

Köklü tarihe sahip olan bir başka halı çeşidi ise Yörük halı çeşitleri olup, göçebe yaşayan kavimler tarafından kullanılmaktaydı. M.Ö 2 bin yıllarına kadar dayanan bir tarihe sahip olan Yörük halıları, kendi arasında birkaç çeşitliliğe ayrılmaktadır.

Keçi ve koyun yün ipliğinden dokunan Yörük halıları her zaman halı olarak değil, göçebe yaşayan halkın çadır iç ve dış duvarlarını süsleyen halı olmuştur.

Bünyan Halı Yıkama Fiyatı: 8.00 tl

Bünyan halı, halı modeli olmaktan daha çok halı firması olarak bilinmektedir. Bünyan halılar içerisinde birçok halı modeli barındıran halı firmasıdır.

Hem eski hem de yeni kültürü yansıtan halı modelinden biri olan Bünyan halılar, bünyesinde Zümrüt halılar, duvardan duvara halılar, Aden halılar, Ottoman halılar, Sementa halılar ve Ege halıları olmak üzere özel ve geleneksel halı modeli bulunmaktadır

Nepal Halı Yıkama Fiyatı: 8.00 tl

Nepal halıları Tibet bölgesi kültürüne özgü tasarlanan halı çeşidi olarak ün yapmış halı modellerinden biridir.

El dokuma halılarının en güzel örneklerini bünyesinde barındıran halı türü olan Nepal halıları dünya üzerinde bulunan en özel halı çeşitlerinden biridir.

Bu halı modelleri üzerinde Türk kültürü de işlenmiş olup, bu bağlamda Nepal halıları üzerinde hem Hindistan hem Çin hem de Türk kültürünü yansıtan desenlerini bulabilirsiniz.

Tibet Halı Yıkama Fiyatı: 10.00 tl

Tibet halıları dünya üzerinde yer etmiş en ünlü halı modellerinden biridir. Tibet yöresine ait olan bu halı çeşitlerinde ipek, yün ve pamuk ipliği çeşitli oranlarda kullanılarak dokuması gerçekleşmektedir.

Tibet halıları dünya üzerinde bulunan özel halı modellerinden biri olup, birçok halı firması tarafından satışa sunulmaktadır. Özel bir halı olan Tibet halıları halı yıkama işlemine tabi tutulmakta olup bu model halı yıkama fiyatları Ankara bölgesinde metresi 12 tl üzerinden yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.

Hereke Halı Yıkama Fiyatı: 8.00 tl

Herek halıları Kocaeli yöresine ait olan halı modelidir. Kocaeli ili Herek ilçesine ait olan bu halı modeli oldukça sağlam bir yapıdadır. Hereke halılarının dokunmasında ipek, yün ve pamuk ipliği kullanılmaktadır.

Halı modelinin farklı tasarlanmasına göre Hereke halılarında kullanılan iplik oranları farklı düzeyde olabilmektedir. Genellikle Hereke halılarında ipek daha ağırlıklı olarak kullanılmaktadır.

Ladik Halı Yıkama Fiyatı: 8.00 tl

Ladik halılar ülkemizin Ladik yöresine özgü olan halılardır. Bu halılar Osmanlı Devleti zamanında dokunan halı modellerinden biridir. Ladik halılar Konya’nın Ladik yöresine ait olan halı modellerinden biridir.

Bu halı modelini diğerlerinden ayıran en önemli özellik ise Ladik halıları dokunmasında kendisine has olan 13 ayrı rengin kullanılmasıdır. Bu rengin neden seçildiği ve kullanıldığı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Çin Halı Yıkama Fiyatı: 10.00 tl

Köklü tarihe sahip olan ve dünyanın birçok yerinde temini bulunan halı çeşitlerinden biri de Çin halılarıdır. Çin halılarının dokunmasında özellikle kullanılan iplik ipek ipliğidir. Çin kültürünün her bölümü işlendiği bu halı modelinde farklı tasarım teknikleri kullanılmaktadır.

Kırmızı renk tonlarının daha ağırlıklı olarak kullanıldığı bu halı modelinde sade desenlere kullanılmakta olup, Çin halıları oldukça dayanıklı halılardan biridir.

Batıkent Halı Yıkama Firmamızın Diğer Hizmet Fiyatları

Koltuk Yıkama Fiyatları

Yatak Yıkama Fiyatları

Yorgan Yıkama Fiyatları

Battaniye Yıkama Fiyatları

Perde Yıkama Fiyatları

Overlok Fiyatları

Call Now Button